ROUCEK AUTO

+420 777 661 368, +420 478 470 267 info@roucek-auto.cz

Menu
ROUCEK Auto

Chytré řešení pro automobilové dealery

Nezávazná registrace na kurz Moderní prodej!


   Jméno:
   Firma:
Email:
 


Vaše data jsou v bezpečí – ROUCEK Auto

Máte dotazy?

Volejte ROUCEK Auto Consulting na telefonu: 777 661 368 nebo piště na e-mail info@roucek-auto.cz .

Chcete získat celý seriál?

Přihlašte se pomocí formuláře vpravo nahoře na této stránce. Vložte své jméno a e-mail. Seriál Vám přijde na vloženou e-mailovou adresu.


Jak získávat zákazníky na automat

Textový přepis videa

Jak získávat nové zákazníky na automat

Minule jste zjistili, jak efektivně posílat obchodní nabídky. Víte, že existují systémy, které komunikaci zařídí za Vás. Víte, že můžete posílat sdělení, které vypadá podle Vaši korporátní identity a dokonce již víte, jak má takové sdělení vypadat. Dokážete přinášet Vašim zákazníkům čtivé a pro ně zajímavé zprávy. Přestávají se Vám odhlašovat a získáváte čistou a profitabilní databázi.

Doteď jsme se bavili o tom, jak komunikovat s Vašimi stávajícími zákazníky. Jak docílit toho, že budete lepší, než Vaše konkurence. Jak využít moderní technologie k tomu, abyste získali náskok. Abyste toho stihli mnohem více, a zabralo Vám to méně času. O automatizaci.

Nyní otočíme stranu a nebudeme se zaobírat Vašimi stávajícími zákazníky. Budeme se bavit o tom, jak nové zákazníky získávat. Jak budovat větší databázi.

Sami už moc dobře víte, že kvalitní databáze je kamenem úspěchu dnešního prodeje. Zákazníci o Vaší činnosti musí vědět, vy jim musíte posílat takové sdělení, aby je zajímalo, aby podporovalo jejich důvěru k Vám, profesionálům. Našim cílem bude tuto databází neustále zvětšovat. Ukážeme si, jak ji zvětšit o Vaše obchodní partnery a o zákazníky, se kterými byste jinak vůbec nepřišli do styku. Dneska je nová doba, některé procesy budete muset změnit.

Je to to samé, jako kdyby měl jezdec dnešní formule 1 k dispozici obyčejnou manuální převodovku. Pravděpodobně by to musel být nejlepší jezdec na světě, aby alespoň udržel se závodem krok. Ostatní jedou na automat. Jízda je efektivnější, stačí jim o hodně méně snahy, nechají za sebe pracovat moderní techniku. A oni ten závod vyhrajou. Předjedou ho. Mým úkolem zde je, ukázat Vám podobný systém. Systém, který Vám bude shánět nové zákazníky na automat. Nástroj, který Vám pomůže dostat se do čela. Ten závod s Vašim časem a penězi vyhrát.

Když přijde slovo na moderní technologie, často se s Vámi dostávám do slovního konfliktu. Ptám se Vás, co proto děláte, abyste v dnešní době obstáli. Jak se prezentujete v tom obrovském digitálním světě.

Gramotnost lidí, kteří umí efektivně používat internet, vyhledávat informace a podle nich si pak třídit svůj rozhodovací proces o koupi, se až poslední dobou radikálně zvyšuje. Je to gigantický trh zákazníků na jednom místě. Ohledně názoru na etický prodej produktů, já s Vámi souhlasím. Bylo by úžasné, pokud by se prodejci domluvili na tom, že každý bude prodávat své produkty své klientele, ve svém regionálním působišti. Sami už však začínáte pociťovat, že takhle to nepůjde. Stejně jako v minulosti přišel švec o své zákazníky, kdy je totálně pohltili obchodní řetězce s obuví, s prodejci totožných produktů na více místech, se stane to samé. Je to přirozené, je to vývoj této doby, mohou za to moderní technologie.

Jsou tu ale dobré zprávy. Vy to víte včas, můžete se na to připravit. Můžete to být vy, kteří začnou více a více ovládat trh. Není to zas tak složité.

Pokud slyším, že na internetu fungujete, že máte vlastní stránky již 10 let a před rokem jste si dokonce nechali vyhotovit nové, říkám si fajn, a co dál?

Dnešní dobu nelze chápat jako dobu před 5 nebo 10 lety. Ta původní, prezentační funkce stránek přestává vydělávat. K tomu, abyste začali skutečně na internetu prodávat, již nestačí stránka, která máte na to, aby o vás lidé věděli, mohli Vás nalézt a podívali se na Vaši skladovou zásobu. Ano, internetové stránky společně s vyhledávači nepochybně budou hýbat moderním prodejem, nicméně musíte vědět, jak z nich ten zisk vyždímat.

Lidé se neustále pohybují po internetu a hledají produkty, které si koupí. I ty Vaše. Oni projdou přes Vaše stránky a zanechají za sebou určitou stopu. Vy tuto stopu dokonce vidíte. Vidíte ji v například v Google Analytics, nástrojích pro měření návštěvnosti internetových stránek. Sofistikovanější metody měření dokážou zjistit, odkud tyto zanechávači stop, nebo chcete-li zákazníci, přišli, jak dlouho na Vašich stránkách zůstali, co si přečetli a dokonce kam odešli. To je fajn a dokáže Vám to v leccčem pomoci. Na základě toho můžete analyzovat, co Vaše zákazníky zajímá, v čem máte Vaši prezentaci zlepšit a kam jdou hledat dál, když Vás opustí.

To je ale všechno. Vy víte kolik jich přišlo, ale nemůžete s tím nic dělat. Je to to samé, jako kdyby k Vám na prodejnu přišel zákazník, podíval se, řekl Vám kam odchází, pozdravil a odešel. Vy nemáte možnost zákazníka znova oslovit. Ztratili jste ho.

Pokud toto chápete, chápete moderní prodej. Začíná Vám být jasné, jak moc důležité je, a především bude, mít kvalitní a velkou databázi. Jak moc důležité je, tuto databázi sbírat na internetu. Na tom obrovském poli zákazníků. Získávat čím dál více takových lidí, kteří Vám zanechají kontakt, které budete moci zpětně oslovit. Zaujmout je kdykoliv, kdy budete mít zajímavý produkt.

A to je kámen úspěchu. Pokud toto získávání se Vám povede automatizovat, máte vyhráno. Stáváte se čím dál silnějšími. Stále se můžete věnovat svým věcem, ale firma Vám kontinuálně roste. Včas se připravujete na novou dobu.

Jak to tedy udělat? Musíte změnit pohled na svoje internetové stránky. Nedívat se na ně jako na prezentační médium, na nabídku Vašich služeb, ale jako na sběrné místo Vašich budoucích prodejů. Právě tuto interaktivitu, kterou moderní technologie nabízí, Vám nedá žádná forma tištěné inzerce. A právě tento postup, sběr zákazníků, kteří Vám neutečou, ale můžete je kdykoliv v budoucnu oslovit je cesta, která při správném provedení bude vydělávat peníze. To Vám garantuji.

Je jasné, že pouhým umístěním kontaktního formuláře, nebo políčka pro odběr novinek Vašeho autocentra, příliš kontaktů nezískáte. Pokud si však vymyslíte službu, která bude pro Vaše zákazníky zajímavá, a podmíníte ji zanecháním kontaktu, můžete se být jistí, že Vám ho velice rádi dají. Vaše databáze se bude rozrůstat i o ty, kteří u Vás nyní nenakoupí, ale udělají to za měsíc, půl roku, za rok.

Takových způsobů, jakými automatizovaně budovat databázi lidí, kteří mají zájem o Vaše produkty je spousty. Postupů, které fungují. Postupů, které Vás budou dostávat do stále silnější pozice. Již velice brzy pro Vás chystám kurz Moderní prodej, ve kterém krok po kroku popíšu všechny aspekty, které jsme zde probrali. Nabídnu Vám možná první ucelený návod, jak ze své firmy na prodej vozů udělat generátor zisku – jak se připravit na budoucnost. Jak propojit všechny zmiňované systémy tak, aby pracovali za Vás, pro Vás – a to jednotně. Abyste měli více volného času a více peněz. Abyste poznali kouzlo automatizace.
Kapacita tohoto kurzu bude velice omezena. Dělám to z toho důvodu, že se Vám chci věnovat. Pokud Vás tyto informace zajímají, proveďte nezávaznou objednávku pod tímto videem. Zaručíte si tím, že až bude kurz vypsán, budete tím prvním koho oslovím a zeptám se, zda se účastníte.

Děkuju Vám za pozornost a přeju úspěšný týden
Ing. Aleš Rouček